loading
تعمیر فرش، پوست، چرم

تعمیر فرش، پوست، چرم

برای تولید فرش های گران بها و زیبا ، از چرم نیز در صنعت تعمیر فرش استفاده می‌شود که هم در داخل کشور با استقبال رو به رو شده است و هم یک کالای صادراتی محسوب می‌شود. فرش پوست و فرش چرم فرش های نفیسی هستند که زیبایی آنها دکوراسیون منزل و محیط کارتان را دو چندان خواهد کرد. جنس و رنگ فرش های چرمی متنوع است و تمام سلایق علاقه مند به این سبک را تحت پوشش قرار می‌دهند. دباغی فرش پوست و فرش چرم کاملاً طبیعی و آنتی باکتریال شده است و طرحهای متنوعی را ایجاد کرده اند. فرشهای پوست یا فرشهای چرم اندازه بزرگی ندارند و حداکثر ۶ متر هستند. فرش پوست و فرش چرم به‌گونه  ای هستند که برای تمیز کردن نیازی به شستشو ندارند و می‌توان آنها را با جارو و پارچه نمدار تمیز کرد ، به این صورت که ابتدا آن را جارو کنید و سپس با پارچه ای نمدار به تمیز سازی سطح آن بپردازید. در این مقاله به بررسی خصوصیات فرش پوست و فرش چرم خواهیم پرداخت.

چرم یک کالای لوکس

چرم کالایی لوکس است و از گذشته تاکنون از آن برای تولیدات زیادی استفاده می‌شود. چرم یکی از اولین محصولاتی است که از آن در موارد زیادی استفاده میشده ، از نوشتن بر روی آن گرفته تا استفاده در پوشاک و لباس و همچنین کفپوش. بسیاری از تولیداتی که ساخته شده از چرم هستند توسط برندهای بزرگی استفاده می‌شوند. یکی از کشورهایی که توانسته است با صنعت چرم به موفقیت جهانی دست پیدا کند ایتالیا است. دومین کشور بعد از ایتالیا ، کشور ترکیه است که در برخی عرصه‌ها نیز توانسته به مقام اول دست پیدا کند.

کشوری که در دنیا بیشترین استفاده را از محصولات چرمی دارد ایالات متحده امریکا است و چین و پاکستان ازجمله کشورهایی هستند که بازار آمریکا را بدست گرفته‌اند و پاکستان کشوری است که بیشترین صادرات محصولات چرمی را به آمریکا انجام می‌دهد. بعد از آمریکا ، بزرگترین کشور خریدار چرم و پوست ، کشور چین می‌باشد. ضمن اینکه بزرگترین تولیدکننده و بزرگترین واردکننده در زمینه محصولات نیم ساخته از چرم شامل ” وتبلو ” و ” سالامبور ” هم می باشد.

فرش پوست و فرش چرم

فرش پوست و فرش چرم نوعی از فرشهای مدرن هستند که برای آن از پوست طبیعی گاو و یا فرش سنتی دستباف استفاده می‌شود. زیبایی این فرشها بسیار خیره کننده است و در انواعی چون پادری ، کناره فرش ، پوست دیواری و فرش موجود است. برای لایه زیر کار فرش چرم ، از آستر اشبالت مصنوعی استفاده می‌شود و فرش را با استفاده از نخ‌های موم زده که ایتالیایی هستند می‌دوزند و از چرخ های مخصوصی برای این منظور استفاده می‌کنند که سبب میشود فرش مقاومتی بیشتر پیدا کند. از هنر دست استادکار برای دوخت فرش پوست و فرش چرم استفاده می‌شود که سبب می‌شود قیمت آنها از دیگر انواع فرشها حتی انواع لوکس بیشتر باشد.

کاربرد فرش پوست و فرش چرم

با چرم ایرانی که از مرغوبترین چرم ها است میتوان فرشهای زیبایی تولید کرد. بیشتر افراد فرش پوست و فرش چرم را برای تزیینات خانه انتخاب می‌کنند و آن را درجایی که کمتر پاخور باشد قرار می‌دهند. گاهی فرش پوست و فرش چرم را بعنوان دیوارکوب یا رومبلی خریداری می‌کنند که زیبایی زیادی دارد و محیط را بسیار چشم نوازتر می‌کند. همچنین طرح های رسمی آن را برای هدیه به عزیزان می‌توان خریداری کرد.

تماس سریع
سفارش آنلاین